Hallitus

Puheenjohtaja

Per Ashorn

  • Tampereen yliopisto, Lääketieteen ja terveysteknologian tiedekunta
  • Arvo-rakennus, D519, 33014 Tampereen yliopisto
  • s-posti: per.ashorn@tuni.fi

Varapuheenjohtaja, lausuntovastaava

Sari Kurikka

  • Tampereen kaupunki, Avopalvelut, Lasten ja nuorten palvelut
  • Lasten ja nuorten poliklinikka, Tipotie 4, 33230 Tampere
  • puh. 040 800 4702
  • s-posti: sari.kurikka@tampere.fi

Sihteeri

Péter Csonka

  • Terveystalo Tampere
  • Rautatienkatu 27, 33100 Tampere
  • puh. 050 366 1103
  • s-posti: peter.csonka@terveystalo.com

Varainhoitaja

Antti Kyrönlahti

  • HUS, Uusi lastensairaala
  • PL 347, 00029 HUS
  • puh. 041 467 9229
  • s-posti: antti.kyronlahti@hus.fi

Isäntä

Teemu Vepsäläinen

  • HUS, Uusi lastensairaala
    PL 347, 00029 HUS
  • puh. 050 428 4957
  • s-posti: teemu.vepsalainen@hus.fi

Tiedotuspäällikkö

Minna Honkila

  • OYS, Lasten ja nuorten klinikka
  • PL 23, 90029 OYS
  • puh. 08 315 5863
  • s-posti: minna.honkila@gmail.com

Koulutuspäällikkö

Merja Kallio

  • OYS, Lasten ja nuorten klinikka
  • PL 23, 90029 OYS
  • puh. 08 315 2215
  • s-posti: merja.kallio@ppshp.fi

Apurahavastaava

Panu Kiviranta

  • KYS, Lasten ja nuorten klinikka
  • PL 100, 70029 Kuopio
  • puh. 044 717 5574
  • s-posti: panu.kiviranta@kuh.fi

Professorikunnan edustaja

Mikael Knip

  • HUS, Uusi lastensairaala
    PL 347, 00029 HUS
  • s-posti: mikael.knip@hus.fi

Jäsenasiavastaava

Katja Ovaskainen

  • TAYS, Lastentaudit
  • PL 2000, 33521 Tampere
  • puh. 03 311 611 (vaihde)
  • s-posti: katja.ovaskainen@gmail.com

Keskussairaaloiden edustaja, lausuntovastaava

Tiina Reijonen

  • Pohjois-Karjalan sairaanhoito- ja sosiaalipalvelujen ky
  • Tikkamäentie 16, 80210 Joensuu
  • puh. 050 405 2843
  • s-posti: tiina.reijonen@siunsote.fi

Dokumentti- ja some-vastaava

Olli Turta

  • TYKS, Lasten ja nuorten klinikka
  • Kiinamyllynkatu 4-8, PL 52, Turku
  • puh. 02 313 3698
  • s-posti: olli.turta@utu.fi

Osoite: 

Suomen Lastenlääkäriyhdistys ry
PL 207, 00121 Helsinki

Laskut:

Suomen Lastenlääkäriyhdistys ry
PL 96867, 00021 Laskutus